سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت

گزارش تصویری/ اولین بازار فروش برنج محلی گیلان

علیرضا اعلایی سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت گفت: به منظور شکوفایی اقتصاد برنج بومی کشور، اولین بازار برنج محلی گیلان افتتاح می‌شود. او ادامه داد: تشخیص حوزه‌های فشار در این زمینه و کنترل عوامل مؤثر بر آن امری اساسی و اجتناب‌ناپذیر و مبین لزوم حمایت از محصولات داخلی است. این بازار از ۱۰ تا ۲۰ شهریور ماه سال جاری در منظریه روبروی پارک بانوان دایر می­باشد.

محمد علی ثابت قدم گفت : نمایشگاه رشت پایتخت برنج کشور تا ۲۰ شهریور در محله منظریه رشت روبروی پارک بانوان از ساعت ۱۶ تا ۲۲ دایر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان هم گفت : ۶۴ هزار هکتار از ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار گیلان در شهرستان رشت واقع شده که بیشترین میزان شالیزار موجود در یک شهرستان در ایران است.

علیرضا شعبان نژاد افزود : عرضه مستقیم و بدون واسطه برنج و معرفی ارقام محلی و با کیفیت این محصول از اهداف برگزاری نمایشگاه رشت پایتخت برنج کشور است. شالیکاران گیلانی سالانه با تولید ۷۵۰ هزار تن برنج تولید دومین تولید کنند برنج در ایران هستند. شالکیاران گیلانی بیشتر رقم های محلی هاشمی ، علی کاظمی ، بینام و دم سیاه کشت می کنند.

آدرس

رشت، خیابان فرهنگ، سازمان

تلفن: 013-33221166

پست الکترونیک: info@rashtmayadin.ir