سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت

توزیع بازارچه های خصوصی به تسریع نحوه خدمات رسانی به مردم کمک می کند

محمد علی ثابت قدم در آیین افتتاح بازارچه میوه و تره بار «رفاه» که شامگاه یکشنبه برگزار شد، گفت: کاسبان این بازارچه پیش از این درمکان هایی به فروش می پرداختند که موجب بروز مشکلاتی برای اهالی، اختلال در عبور و مرور و همچنین موجب بروز برخی مشکلات برای برخی از اداره های اطراف محل کسب می شد.

او بر لزوم ساماندهی چنین بازارچه هایی تاکید کرد وگفت: توزیع این بازارچه ها در بافت های مختلف شهری به تسریع نحوه خدمات رسانی کمک می کند.

شهردار رشت ایجاد بازارچه های میوه و تره بار را در راستای ساماندهی فرآورده های کشاورزی مفید دانست وگفت: ایجاد چنین بازارچه هایی باید علاوه بر بافت شهری به محلات نیز تسریع یابد.

ثابت قدم همچنین خطاب به مسئولان مربوطه تاکید کرد: لازم است بهداشت و استانداردهای مربوط به بازارچه فرآورده های کشاورزی رعایت شود تا شاهد پایداری این بازارچه ها باشیم.

او مشارکت بخش خصوصی را برای توسعه و ترویج چنین بازارچه هایی خواستار شد و اضافه کرد: برای سرعت دسترسی مردم به بازارچه های میوه و تره بار و رعایت استانداردهای کیفی باید تمام تلاش خودرا به کار گیریم.

او هدف از ایجاد بازارچه های میوه و تره بار را ساماندهی دست فروشان و جلوگیری از سد معبر شهری عنوان کرد و ادامه داد: ساماندهی این مکان ها باید تسریع یابد.

به گزارش مهر کاسبان بازارچه میوه و تره بار «رفاه» پیش از این در مسیر اداره کل انتقال خون گیلان به کسب درآمد می پرداختند که این امر با ایجاد مشکلاتی در آمد و شد، موجب بروز اختلال در امر خون رسانی به بیماران و بیمارستان ها می شد. این بازارچه در حال حاضر دارای ۸۶ غرفه بوده و با مشارکت بخش خصوصی احداث شده است.

آدرس

رشت، خیابان فرهنگ، سازمان

تلفن: 013-33221166

پست الکترونیک: info@rashtmayadin.ir